TURYSTYKA ROWEROWA / ROWERY ELEKTRYCZNE

Gdy tylko wiosenne słońce zaczyna świecić intensywniej, a ze szlaków spłynie ostatni śnieg, rozpoczynamy sezon rowerowy!

Przy współpracy z ekipą z Turbobikes.pl przygotowaliśmy dla Was bogatą ofertę turystyki rowerowej w malowniczych rejonach Beskidu Sądeckiego.

 

Wypożyczalnia rowerów elektrycznych 

Stworzyliśmy dla Was możliwość wypożyczenia rowerów elektrycznych z odbiorem / zdaniem w Schronisku PTTK Bacówka nad Wierchomlą.

Rezerwacja rowerów możliwa jest z minimum jednodniowym wyprzedzeniem, przy minimalnym zamówieniu dwóch rowerów, na minimum jeden dzień. Rezerwację składamy tylko osobiście lub telefonicznie, pod numerem telefonu 502 458 518 w godzinach 08:00 – 20:00.

Cennik wypożyczalni rowerów Hardtail MTB
1 dzień / 1 rower  – 110zł

Cennik wypożyczalni rowerów Full MTB
1 dzień / 1 rower – 200zł

Dodatkowe wyposażenie (cena za 1 dzień):
przyczepka – 60zł
fotelik – 30zł

Uwaga! Do całości każdego zamówienia doliczana jest jednorazowo kwota za transport sprzętu do Schroniska PTTK Bacówka nad Wierchomlą w wysokości 60zł

 

Wycieczka z instruktorem w wybrany dzień tygodnia

Jesteśmy w stanie zaproponować dobraną do umiejętności i oczekiwań uczestników wycieczkę rowerową w okolicach Bacówki nad Wierchomlą / Jaworzyny Krynickiej, jak i Hali Łabowskiej.

Podczas wycieczki uczestnicy znajdują się pod opieka kwalifikowanego instruktora turystyki rowerowej, który zapewnia niezbędny serwis i dba o bezpieczeństwo uczestników.

Minimalna ilość uczestników to cztery osoby, maksymalna ilość uczestników wycieczki to dziesięć osób. Rezerwacja wycieczek możliwa z minimum trzy dniowym wyprzedzeniem.

Wycieczka nr 1

Dwa schroniska – pętla Bacówka nad Wierchomlą, schronisko na hali Łabowskiej (dla jeżdżących MTB)

Czas trwania: +/- 3 godziny jazdy; dystans: 25 km

Pętla dla osób chcących w pełni poznać uroki tras w okolicy Wierchomli. Krajoznawcza propozycja pozwalająca spędzić kilka chwil w siodełku. Zaczynamy od spokojnego zjazdu, a następnie podjazdu
spod cerkwi na Halę Łabowską, następnie przejazd grzbietem pasma Jaworzyny i zjazd do Bacówki nad Wierchomlą. Po drodze piękne widoki, jak i miejsca do uzupełnienia kalorii. Różnorodne nawierzchnie pozwalają delektować się jazdą zarówno początkującym adeptom eMTB jak i osobom z większym doświadczeniem.

Min./Max. liczba osób: 4/10

Poziom trudności: średni MTB

Cena za osobę: 120zł

 

Wycieczka nr 2

Na wieżę widokową na Słotwinach (dla jeżdżących MTB)

Czas trwania: +/- 3 godziny jazdy; dystans: 24 km

Wieża widokowa na Słotwinach to niewątpliwa lokalna atrakcja. Proponujemy przejazd tam
i z powrotem łatwą orientacyjnie trasą głównie wzdłuż niebieskiego szlaku. Warto porównać czy widok z wieży na Tatry równa się temu z bacówki nad Wierchomlą. Trasa dla każdego, kto miał styczność z jazdą MTB.

Min./Max. liczba osób: 4/10

Poziom trudności: średni MTB

Cena za osobę: 120zł

 

Wycieczka nr 3

Na Jaworzyna Krynicką (dla jeżdżących MTB)

Czas trwania: +/- 3 godziny jazdy; dystans: 24 km

Początek wycieczki to harmonijny, długi, szutrowy podjazd przyrodniczo urokliwym odcinkiem. Dalej czerwonym szlakiem drogą leśną na Runek i Jaworzynę – najwyższą górę w Beskidzie Sądeckim – to już jazda po grzbiecie. Na Jaworzynie można podładować baterie zarówno roweru, jak i rowerzysty, przed powrotem, który wiedzie przez Szczawnik.

Min./Max. liczba osób: 4/10

Poziom trudności: średni MTB

Cena za osobę: 120zł

 

 

Wycieczka nr 4

Szutrowo – asfaltowa pętla dolina Popradu (dla każdego)

Czas trwania: +/- 5 godzin jazdy; dystans: 45 km

Propozycja dla miłośników dłuższych dystansów. Długie odcinki po płaskim terenie dają możliwość rozkoszować się spokojna jazdą i widokami. Trasa do pokonania zarówno rowerem trekkingowym jak i MTB. położona wzdłuż Popradu, prowadzona po słowackiej stronie, drogą o małym natężeniu ruchu. Z Żegiestowa do Bacówki to na przemian asfalty i bardzo dobrze utrzymane szutry. Trasa o walorach krajobrazowych, bez odcinków trudnych technicznie.

Min./Max. liczba osób: 4/10

Poziom trudności: łatwy

Cena za osobę: 140zł

 

Wycieczka nr 5

Z Wierchomli do Szczawnicy przez Małe Pieniny

Czas trwania: +/- 7 godzin jazdy; dystans: 50 km

Prawdziwe rowerowe wyzwanie. Całodzienna wyprawa po najciekawszych szlakach Beskidu Sądeckiego. Poprowadzona widokowo po różnorodnych nawierzchniach z metą w Szczawnicy. Prawdziwa gratka dla fanów eMTB. Po drodze górskie schroniska, polany, leśne ostępy, bezpieczne zjazdy i wyjątkowo atrakcyjne przyrodniczo miejsca. Powrót ze Szczawnicy busem do hotelu. Istnieje możliwość przejechania trasy w odwrotnym kierunku.

Min./Max. liczba osób: 4/6

Poziom trudności: średni MTB

Cena za osobę: 350zł

 

Wycieczka nr 6

Góry Cergov – najlepsze miejsce na rekreacyjną jazdę eMTB

Czas trwania: 5 godzin jazdy; dystans: 30 km

Ścieżki, drogi grzbietami i piękne widoki na lasy bukowe. Rowerowa pętla będąca esencją relaksu w zapomnianych górach. Klimat jak w Bieszczadach 20 lat temu. Na trasie schronisko, które bywa otwarte w sezonie. Polecamy jako pierwsze kroki w eMTB w prawdziwych górach (nawierzchnia ścieżek pozbawiona jest kamieni i trudności technicznych).

Min./Max. liczba osób: 4/6

Poziom trudności: łatwy

Cena za osobę: 200zł

 

 

Wycieczka nr 7

Cyklostopy – single w Starej Lubowli

Czas trwania: 5 godzin jazdy; dystans: > 20 km

Rowerowe eldorado, ścieżki przygotowane tylko dla rowerów! Zostaje cieszyć się zjazdami, bo przy podjazdach silnik elektryczny wspomaga i pozwala skupić się na konwersacji i podziwianiu przyrody.

Min./Max. liczba osób: 4/6

Poziom trudności: średni MTB

Cena za osobę: 200zł

You may also like...